herb Olimpia Kowary
Stowarzyszenie Orla Wąsosz   Olimpia Kowary

2012-09-09, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W tym spotkaniu gospodarze od samego początku byli drużyną bardziej zorganizowaną taktycznie. Przez większość czasu Orla utrzymywała się przy piłce. Już w pierwszej sytuacji podbramkowej kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli bramkę. Piotr Wielogórski dostał podanie ze środkowej strefy boiska i w dość nietypowej sytuacji pokonał bramkarza głową. Od tego momentu do końca pierwszej części spotkania kibice nie zobaczyli zbyt wielu okazji bramkowych pod obiema bramkami. Gości oddali kilka strzałów z dystansu, ale wszystkie bez problemu bronił Łukasz Wielogórski. Do gwizdka kończącego pierwszą część spotkania kibice nie byli już świadkami żadnej ciekawej akcji i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Druga część spotkania wyglądała podobnie jak pierwsza. Orla była drużyną lepiej zorganizowana taktycznie, która prowadziła grę. Olimpia Kowary jednak za wszelką cenę próbowała doprowadzić do wyrównania w tym meczu. Duże zagrożenie pod bramką Orli goście stwarzali po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Po jednym z dośrodkowań sędzia bez żadnych wątpliwości wskazał na rzut karny po faulu na zawodniku z Kowar. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Liszka, ale przegrał pojedynek z Łukaszem Wielogórskim, który obronił rzut karny. to była zdecydowanie najlepsza okazja gości w tym meczu do zdobycia bramki. Co się nie udało przyjezdnym udało się Orli. W 63 minucie spotkania Szymon Deperas podał piłkę do Piotra Wielogórskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał Trynde. Od tego momentu nikt ze zgromadzonych na stadionie nie wyobrażał sobie innego zakończenia meczu jak zwycięstwa Orli. Tak też się stało. Do ostatniego gwizdka arbitra głównego wynik nie uległ zmianie i Orla pokonała Olimpie Kowary 2:0.