• Stal Chocianów - Odra - Total Ścinawa 1:4

25 urodziny obchodzi Sebastian Wielgórka

Porażka w Chocianowie

• autor: orla_wasosz, 2018-08-19 16:31

Upał, spiekota, ambicja, wola walki. Tak krótko można podsumować spotkanie w Chocianowie pomiędzy miejscową Stalą, z Orlą z Wąsosza. Pierwsza połowa należała do bardziej zdyscyplinowanych zawodników z Chocianowa, czego efektem była bramka w 16 minucie zdobyta ładnym przemyślanym i precyzyjnym strzałem w długi róg zdobyta przez Patryka Kozaka. Po ty golu nadal drużyna mająca więcej do powiedzenia w pierwszej połowie byli zawodnicy Stali, jednak w 22 minucie nie wykorzystali idealnej sytuacji do podwyższenia wyniku i do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Po przerwie zawodnicy z Chocianowa obrali taktykę utrzymania jak najdłużej piłki we własnym posiadaniu, a z kolei zawodnicy Orli z minuty na minutę poczynali sobie coraz śmielej, bo i tak nie mieli nic do stracenia. Taka gra mogła się srogo zemścić na miejscowej drużynie, ale dzisiaj celowniki zawodników gości były mocno rozregulowane i nie wykorzystali, co najmniej dwóch dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Czym bliżej końca, tym kontrataki miejscowych były, co raz groźniejsze. W 85 minucie po jednym z ataków gości, goście zbyt mocno się odkryli i stracili piłkę na środku boiska. Szybkie podanie na lewą stronę do wychodzącego na czysta pozycje zawodnika miejscowej drużyny i kiedy składał się do strzału został sfaulowany. Sędzia nie mógł zrobić nic innego jak wskazać na „wapno”. Do piłki podszedł bohater pierwszej bramki dla Stali, Patryk Kozak i uderzając w środek bramki nie dał szans dobrze broniącemu dzisiejszego dnia Damianowi Wójcikowi. 2:0 w 85 minucie wydawałoby się, że ustawiło spotkanie do końca meczu. Jednak nic z tego, zawodnicy Orli do końca meczu ( sędzia przedłużył o około 4 minuty) starali się zmienić niekorzystny rezultat. Wynik korzystny dla Stali utrzymał się już do końca spotkania, ale brawa za mecz należą się wszystkim zawodnikom jak też i sędziom.

Stal Chocianów - Orla Wąsosz - 2 : 0 (1:0)

1:0 – 16’ – Patryk Kozak
2:0 – 85’ – karny – Patryk Kozak

Sta: Jakub Rzeszut – Dominik Wasieńko, Paweł Gogosz, Marek Sałata, Patryk Kozak, Mateusz Bartuzel (75’ Krzysztof Komarek), Rafał Burda (90+1’ Adam Tomaszewski), Adrian Iwańczak (57’ Dawid Sołtys), Łukasz Bednarz, Piotr Kasiński, Mirosław Kunz.

Orla: Damian Wójcik – Dawid Makieła, Piotr Birk, Krystian Koroś, Kacper Kędziora, Dariusz Tas, Marcel Kopeć, Mateusz Tkacz, Jakub Stettler, Danuiab Pukała, Sebastian Wielogórka. (Rezerwa: Kacper Grabiec, Krystian Jakowicz, Błażej Bojanowski, Szymon Tupiec, Rafał Tomala, Mateusz Jachimowicz, Patryk Wasiluk).

Źródło: https://e-legnickie.pl/

Galeria >>