• Stal Chocianów - Odra - Total Ścinawa 1:4
  • Bobrzanie Bolesławiec - pauza

Podsumowanie drużyny juniorów młodszych Orli Wąsosz

• autor: orla_wasosz, 2017-12-05 13:27

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 drużyny juniorów młodszych Orli Wąsosz

Po paru latach nieobecności na dolnośląskie boiska powróciła drużyna juniorów młodszych Orli Wąsosz. Jest to kolejny etap planu rozbudowy grup młodzieżowych w naszym mieście. Juniorzy młodsi występują w grupie okręgowej juniorów młodszych okręgu legnickiego i trenują 3 razy w tygodniu. Drużynę tą tworzą w większości chłopcy z rocznika 2002, 2003, a nawet 2004 roku czyli młodsi niż mogą grać w juniorach młodszych. Co powoduje iż drużyna ta w niemal nie zmiennym składzie będzie mogła grać w tej kategorii wiekowej w przyszłym sezonie. Warto podkreślić, ze jedyna dziewczyna w tej drużynie bramkarka Zuzanna Gruda jest systematycznie powoływana do kadry Dolnego Śląska drużyny kobiet. Zaś wyróżniający się zawodnicy: Kamil Babij , Maciej Bartkowiak i Konrad Kowalik w nagrodę za swoją postawę uczestniczą w treningach IV - ligowej drużyny seniorów Orli Wąsosz. Natomiast Kamil Babij ma już za sobą debiut w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej seniorów!

Kadra drużyny juniorów młodszych: Konrad Kowalik, Zuzanna Gruda, Bartosz Figas, Bartek Kamyszek, Jan Bartkowiak, Maciek Bartkowiak (kapitan zespołu), Piotr Bednarski, Paweł Bednarski, Kamil Nowak, Przemysław Gruda, Jaku Berus, Jakub Bogusiewicz, Damian Sareło, Dawid Ardeli Karol Mrówka, Dominik Aniukiewicz, Eryk Garczyński, Miłosz Mielczarek, Szymon Figas, Maciek Leszkowicz, Bartosz Kamyszek, Kamil Babij i Jakub Grylak.

Zespół w po rundzie jesiennej zajmuje:

- 7 miejsce w tabeli,

- zdobył 9 punktów,

- odnosząc 3 zwycięstwa i ponosząc 6 porażek,

- bilans bramek to 21 strzelonych i 32 stracone,

- bramki zdobyli: Damian Sareło - 5,Szymon Figas – 5, Kamil Babij – 5, Bartosz Kamyszek – 3, Karol Mrówka - 1, Paweł Bednarski - 1, Dawid Ardeli – 1

Trener Piotr Bolkowski:

Moją drużynę tworzą zawodnicy i zawodniczka bardzo ambitni, obowiązkowi i systematyczni. Dzięki temu frekwencja na treningach jest bardzo wysoka ponad 90%, co daje około 20 osób na każdym treningu. Praca z nimi daje wiele radości ponieważ chętnie się uczą, a w drużynie panuje super atmosfera, dzięki niej drużyna tworzy jedną dużą ,,zgraną paczkę’’. Świetnie zaaklimatyzowali się w niej zawodnicy z drużyny młodzików szybko stając się pełnoprawnymi jej członkami. Chciałbym pochwalić mój zespół za ambitną postawę w każdym meczu i to, że zawsze chce prowadzić grę i cieszyć się z niej. Myślę, że kibice i działacze Orli będą mieli jeszcze wiele radości z gry drużyny juniorów młodszych! Dziękuje również z pomoc i zaangażowanie kierownikowi drużyny Tomaszowi Bogusiewiczowi.

Orkan SzczedrzykowiceOrla Wąsosz
Orkan Szczedrzykowice 2:1 Orla Wąsosz