• Stal Chocianów - Odra - Total Ścinawa 1:4
  • Bobrzanie Bolesławiec - pauza

Nysa wywiozła punkt z Wąsosza

• autor: orla_wasosz, 2017-11-05 07:51

Z przebiegu całego meczu inicjatywa należała do gospodarzy. Orla atakowała, ale w pierwszej połowie gola zdobyła Nysa. Dokładniej Machowski, który skutecznie wykończył akcję swojej drużyny. Wcześniej bramce gości zagroził Jurga oraz Birk. Pierwszy główkował nad poprzeczką, a strzał drugiego z trudem obronił Franaszczuk. Po zmianie stron gospodarze jeszcze mocniej przycisnęli. Orla była groźna głównie po stałych fragmentach gry. Dwa razy bliski szczęścia był Jurga, a piłkę po strzale Kaucha z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Nysy. Efekty naporu miejscowych przyszły 20 minut przed końcem kiedy po dośrodkowaniu Makieły bramkarza zgorzelczan głową pokonał Sobieraj. Później strzelec gola dla Orli w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości trafił piłką w słupek. Z kolei w 81. min obramowanie bramki ekipy z przygranicznego miasta obił Kauch. - Goście wyprowadzili jedną kontrę i strzelili gola. My z kolei atakowaliśmy i stwarzaliśmy okazje. Jesteśmy rozczarowani wynikiem, ale nie grą. Zawiodła nas skuteczność i brak szczęścia - narzekał Piotr Bolkowski, trener Orli. - Pojechaliśmy do Wąsosza po punkt i swój cel osiągnęliśmy. się po wysokiej porażce na swoim boisku. Dopisało nam trochę szczęścia, choć przy straconym golu też mogliśmy ustrzec się błędu. Punkt wywalczony na wyjeździe jest dla nas bardzo ważny. Podnieśliśmy się po wysokiej porażce na swoim boisku - powiedział Adam Łuszczyk, piłkarz Nysy.

ORLA WĄSOSZ - NYSA ZGORZELEC 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Machowski (41), 1:1 Sobieraj (70).
Żółte kartki: Gąsiorowski oraz Łuszczyk.
Sędziowali: Jakub Szkutnik jako główny oraz Mateusz Banaszak i Konrad Zawadzki (Wrocław).
Widzów: 100.

ORLA: Michałowicz - Koroś, Kendzia, Kauch, Sobieraj, Jurga, Makieła, Bojanowski (82 Kacprzak), Śmigielski (55 Moskwa), Birk (76 Pukała), Gąsiorowski (72 Węglarz).
NYSA: Franaszczuk - Pacak, Duduć, Łuszczyk, Borowy, Damian Piechno (80 Wojciechowski), Stępniewicz (60 Masalski), Jaworski, Witowski, Daniel Piechno, Machowski.
(GB)

źródło: http://jg24.pl/