• Victoria Ruszów - Prochowiczanka Prochowice 2:1

Chojnowianka Chojnów - Orla Wąsosz - 16:30

Bolkowski: Nie popadamy w hurraoptymizm

• autor: orla_wasosz, 2017-09-03 11:22

Orla Wąsosz kontynuuje swoją bardzo dobrą dyspozycję na początku sezonu 20172/2018 w Sport Track IV lidze. Podopieczni Piotra Bolkowskiego w sobotnie południe pokonali Karkonosze Jelenia Góra 2:1 i przynajmniej do niedzieli współliderują tabeli.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, bo to był ciężki tydzień. Nie mogliśmy ze wszystkich skorzystać w pucharze, więc prawie graliśmy tym samym składem i gdzieś tam pechowo odpadliśmy. Dzisiaj małe zmiany, bo nie było kilku zawodników z powodu drobnych urazów i obowiązków zawodowych. Myślę, że ten mecz przebiegał raz pod jedno, raz pod drugie dyktando i wynik oscylował w okolicy remisu, a my okazaliśmy się konkretniejsi pod bramką przeciwnika. Mariusz Rzepka i Konrad Węglarz nie wykorzystali jeszcze dwóch sytuacji stuprocentowych, przeciwnicy mieli tą jedną i chyba wygrana nasza była zasłużona. – mówi Piotr Bolkowski, trener Orli Wąsosz.

Wygrana z Karkonoszami może być bardzo ważna w kontekście całego sezonu, ponieważ drużyna z Jeleniej Góry jest w trakcie przebudowy i w kolejnych tygodniach powinna grać jeszcze lepiej.

– Śledząc lokalną prasę widać, że mają na razie większe oczekiwania niż wyniki, ale jest to miasto stutysięczne, które nam bardzo leży, bo my jako trzytysięczne zrobiliśmy na nich już siedem punktów. Natomiast rozpoczęli jak rozpoczęli i to są ich problemy, ale myślę, że stać ich na zdobywanie punktów i jest to jeden z zespołów, który powinien być w pierwszej ósemce. – dodawał trener Orli.

Po rozegraniu czterech kolejek Sport Track IV ligi Orla ma na swoim koncie dziewięć punktów i na stałe usadowiła się w czołówce tabeli. W Wąsoszu jednak nikt nie popada w nadmierny optymizm, bo wszyscy są świadomi, że sporo pracy jeszcze przed nimi.

– To jest trudny, bo drugi sezon dla beniaminka. Wydaje się, że po pierwszym gdy zajęliśmy to piąte miejsce siedzi w głowie, że ta liga nie jest taka ciężka a tu trzeba od nowa udowadniać. Każdy chce dobrze wystartować, mecze są trudne szczególnie z beniaminkami, ale cieszymy się z tych zwycięstw. Nie popadamy w jakiś hurra optymizm, bo myślę, że potrafimy grać jeszcze lepiej. – podkreśla trener Bolkowski.

Teraz przed Orlą kolejne ciężkie zadanie, ponieważ wyjadą na spotkanie z Orkanem Szczedrzykowice. – Myślę, że Orkan jest jednym z faworytów tej ligi ale byłem na meczu z Grębocicami i myślę, że Sparta straciła dwa punkty a nie zyskały jeden. Mecze na początku sezonu pokazują, że nie ma drużyn poza zasięgiem w tej lidze. – kończy Piotr Bolkowski.

źródło: http://regionfan.pl/

Chojnowianka ChojnówOrla Wąsosz