• Olimpia Kowary - Karkonosze Jelenia Góra 3:2

Odra Ścinawa - Orla Wąsosz - 20:00

16 urodziny obchodzi Kamil Babij

01-2018

Postawili się v-ce liderowi!

• autor: orla_wasosz, 2016-11-08 12:44

Tym razem w niedziele swój kolejny mecz rozegrali seniorzy Orli Wąsosz udając się do Szczedrzykowic aby powalczyć o ligowe punkty z czołowa drużyną naszej ligi tamtejszym Orkanem.

Oba zespoły rozpoczęły bardzo ostrożnie, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Jej płynność utrudniała grząska murawa boiska, powodująca częste upadki zawodników.

W 8 minucie meczu Gambal fantastycznym strzałem z 30 metrów w same okienko bramki zaskoczył Wielogórskiego dając prowadzenie faworyzowanemu Orkanowi. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze stwarzając sobie kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Po jednej z nich w naszym polu karnym Śliwińskiego w sytuacji sam na sam faulował Wielogórski i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Wyżga podwyższając wynik spotkania na 2:0.

Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy nasi zawodnicy otrząsnęli się z przewagi gospodarzy, a bramkę na 2:1 zdobył strzałem z bliskiej odległości Węglarz.

Na druga połowę meczu wyszedł już odmieniony zespół Orli, który zawsze chcielibyśmy taki oglądać!

Walka o każdą piłkę, agresywny odbiór i szybka gra na 1-2 kontakty spowodowały, że obie drużyny zamieniły się rolami w drugiej połowie meczu. To zespół Orli zepchnął drużynę gospodarzy do obrony nie pozwalając im na stworzenie żadnej groźniej sytuacji w tej części meczu.

Mieliśmy swoje szansę na wyrównanie, minimalnie chybił Węglarz, strzelał także bardzo aktywny Sobieraj. Dwukrotnie bliski szczęścia był Gęstwa, któremu jednak zabrakło precyzji.

Mimo ambitnej walki do końca meczu nie udało się zdobyć punktów naszej drużynie w Szczedrzykowicach. Był to kolejny mecz po którym nie mamy się czego wstydzić grając z czołową drużyną naszej ligi, ale niestety za to punktów się nie przyznaję.

Już za tydzień czeka nas bardzo ważne spotkanie z Nysą Zgorzelec w którym liczy się tylko zwycięstwo!

Już dzisiaj zapraszamy na nie serdecznie wszystkich kibiców Orli!

Skład: Wielogórski- Bojanowski, Kendzia, Możdrzech, Gęstwa, Kaczmarek (50’Sobieraj), Węglarz, Stuczyk, Makieła, Jurga, Birk (50’ Koroś),

Odra ŚcinawaOrla Wąsosz
Odra Ścinawa   Orla Wąsosz