• Górnik Złotoryja - Chrobry II Głogów 1:1

Boisko treningowe w miejscowości Wąsosz, gmina Wąsosz

Chrobry na kolanach!

• autor: orla_wasosz, 2016-11-07 14:03

W sobotę nasz zespól trampkarzy po bardzo dobrym meczu pokonał faworyzowany zespól Chrobrego Głogów 3:1!.

Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie i można śmiało stwierdzić, że było najlepszym jakie w rundzie jesiennej rozegrali trampkarze Orli.

Od pierwszych minut obie drużyny grały z wielkim zaangażowaniem, starannie konstruując akcje ofensywne, ale też uważnie w obronie. Dlatego sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 18 minucie po szybkim kontrataku goście objęli jednak prowadzenie 1:0. Orla miała dwie doskonałe okazje na wyrównanie. Najpierw Paweł Bednarski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Chrobrego. Następnie Karol Mrówka z 3 metrów nie zdołał pokonać bramkarza gości. Zawodnicy Chrobrego odpowiedzieli dwoma akcjami po których Konrad Kowalik musiał pokazać pełnie swoich umiejętności. Jeszcze groźnie strzelał Kamyszek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Chrobrego.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. W dwóch z nich fantastycznymi interwencjami popisał się Kowalik, a raz uratował nas słupek. Sygnał do ataku dał Bartosz Kamyszek, który strzelił fenomenalną bramkę z rzutu wolnego z 25 metrów! Od tego momentu zespół Orli ruszył do ataku spychając Głogowian na własną połowę. Wąsoszanie grali szybko, agresywnie i pomysłowo raz po raz stwarzając sytuacje pod bramką Chrobrego. Wspaniałym strzałem z linii pola karnego popisał się Szymon Figas i było 2:1. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania zdobywając bramkę n a3:1! A później był wspaniały taniec radości na środku boiska zawodników Orli!

Brawa dla trampkarzy Orli, którzy swoim zwycięstwem nad Chrobrym Głogów, udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, kiedy się bardzo czegoś pragnie!

Orla Wąsosz – Chrobry Głogów 3:1 (0:1)

Bramki dla Orli: Szymon Figas-2 , Bartosz Kamyszek

Skład Orli: Konrad Kowalik-Jakub Berus, Eryk Garczyński, Jakub Bogusiewicz, Kamil Nowak, Paweł Bednarski, Maciej Bartkowiak, Bartosz Kamyszek, Dominik Aniukiewicz, Karol Mrówka, Julia Skokoń, Zuzanna Gruda, Jan Bartkowiak, Szymon Figas, Piotr Bednarski

Stowarzyszenie Orla WąsoszOrkan Szczedrzykowice