• Górnik Złotoryja - Chrobry II Głogów 1:1
  • Stowarzyszenie Orla Wąsosz - Orkan Szczedrzykowice 2:3

24 urodziny obchodzi Błażej Bojanowski

Boisko treningowe w miejscowości Wąsosz, gmina Wąsosz

Orla mistrzem jesieni Legnickiej Klasy Okręgowej!

• autor: orla_wasosz, 2009-11-16 10:46
Efektownym zwycięstwem, 7:0 nad Górnikiem Złotoryja gracze Orli Wąsosz zapewnili sobie tytuł mistrzów jesieni. Po ostatniej kolejce tej rundy nasza drużyna wyprzedza o 3 punkty Górnika II Polkowice oraz o 4 punkty Chrobrego II Głogów. Niedzielny pogrom złotoryjskiej ekipy był ósmym zwycięstwem z rzędu Orli i spektakularnym przypieczętowaniem dominacji w Legnickiej Klasie Okręgowej.
Wynik po pierwszej połowie spotkania nie zapowiadał rozmiarów zwycięstwa naszej drużyny, gdyż do szatni schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem 1:0. Orla swoją pierwszą bramkę zdobyła jednak już w 5 min spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne Adama Rybickiego, skutecznym strzałem głową popisał się Kamil Srebniak. 4 minuty później po groźnym uderzeniu Dariusza Gęstwy, udanie interweniował bramkarz gości. W 16 min po strzale z rzutu wolnego egzekwowanego przez zawodnika Górnika piłka wylądowała na poprzeczce bramki Łukasza Wielogórskiego. W 20 min sytuacja się odwróciła i tym razem poprzeczka uratowała gości przed stratą bramki po strzale Andrzeja Kaucha. W 26 min bliscy zdobycia bramki  byli zawodnicy ze Złotoryi, lecz piłkę zmierzającą do naszej bramki wybił na rzut rożny Łukasz Stuczyk. Chwilę później odrobiny precyzji zabrakło Dariuszowi Gęstwie, którego strzał minął słupek bramki gości. W 35 i 43 min dogodne sytuacje do zdobycia bramki mieli gracze Górnika, lecz świetnie interweniował Łukasz Wielogórski. Tuż przed przerwą gola do szatni próbował wbić Górnikowi Andrzej Kauch, lecz po jego uderzeniu głową piłka spadła obok słupa bramki.
W 56 min spotkania po dośrodkowaniu Andrzeja Kaucha, Daniel Domański podwyższa „główką” na 2:0 i rozwiązuje zarazem worek z bramkami. Daniel Domański zaledwie 4 minuty później znów wpisuje się na listę zdobywców bramek i jest już 3:0 dla Orli. Nasi piłkarze nie osiadają na laurach i w 63 min Andrzej Kauch podwyższa na 4:0. W 70 min po faulu na Mariuszu Rzepce sędzia dyktuje rzut karny dla Orli. Jedenastkę  pewnie na piątą bramkę dla naszego zespołu zamienia Łukasz Wielogórski. W 78 min swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobywa Andrzej Kauch i mamy 6:0 dla Orli . Wynik meczu natomiast ustala w 89 min Dariusz Gęstwa, który po podaniu Bartosza Jęcka zdobywa bramkę na 7:0 dla naszego zespołu.

Stowarzyszenie Orla WąsoszOrkan Szczedrzykowice
Stowarzyszenie Orla Wąsosz 2:3 Orkan Szczedrzykowice