Logowanie

Aktualności

Siódme zwycięstwo z rzędu

• autor: orla_wasosz, 2009-11-12 09:52
Mecz XIV kolejki Legnickiej Klasy Okręgowej pomiędzy Iskrą Kochlice a Orlą Wąsosz rozpoczął się od silnego uderzenia drużyny gości, którzy w już w 3 min objęli prowadzenie.
Bramkę dla Orli – po interwencji w obronie Andrzeja Kaucha i przedłużeniu Dariusza Gęstwy - zdobył Adam Rybicki. Chwilę później bliski podwyższenia wyniku był Kamil Srebniak, lecz piłka po jego strzale minęła nieznacznie bramkę gospodarzy.
Do 25 minuty mecz charakteryzowały naprzemienne akcje obu drużyn. W 28 min kolejną skuteczną akcję rozpoczął w defensywie Andrzej Kauch. Piłka trafiła do Kamila Srebnika, który zagrał do Konrada Janczaka a ten strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Iskry. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy swoimi bramkarskimi umiejętnościami popisał się Łukasz Wielogórski, wybijając w groźnej sytuacji piłkę na rzut rożny. Drużyna z Kochlic jeszcze przed przerwą miała dogodną okazję do zdobycia kontaktowej bramki, lecz znów skutecznie interweniował nasz bramkarz i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:2 dla Orli.
Początek drugiej odsłony spotkania znów należał do naszego zespołu, co w 49 min potwierdził gol Łukasza Stuczyka, który po rzucie wolnym Daniela Domańskiego, zdobył trzecią bramkę dla Orli. Bliski ponownego wpisania się na listę strzelców bramek w 68 minucie był Adam Rybicki, lecz dobra interwencja bramkarza drużyny z Kochlic uchroniła ich przed utratą czwartej bramki. Kolejną dogodną sytuację do zdobycia bramki mieli gospodarze w 71 min, kiedy po faulu przed polem karnym Mariusza Rzepki (ukaranego żółtą kartką) , wykonywali z dogodnego miejsca rzut wolny.
W 75 min bramkę na 1:3 zdobył zawodnik gospodarzy - Piotr Palczewski. W końcówce meczu bramkarza Iskry próbowali jeszcze pokonać w 78 min Adam Rybicki, w 80 min Andrzej Kauch oraz w 83 min Dariusz Gęstwa, lecz wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Wygrana 1:3 w Kochlicach daje Orli kolejne cenne  ale i jak najbardziej zasłużone 3 punkty.  Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać grających w niedzielę skutecznie zawodników naszego zespołu, któremu brakuje już tylko jednego zwycięstwa do zdobycia „mistrzostwa jesieni”.