• Górnik Złotoryja - Chrobry II Głogów 1:1

Boisko treningowe w miejscowości Wąsosz, gmina Wąsosz

Brawo Orla! Mamy lidera!

• autor: orla_wasosz, 2009-10-26 09:34
Po sobotniej porażce  w Złotoryi dotychczasowego lidera – Górnika Polkowice, Orla wychodziła na murawę w Grębocicach z myślą, że zwycięstwo daje fotel lidera. Na szczęście nasi piłkarze poradzili sobie świetnie z tym obciążeniem i pewnie pokonali Spartę Grębocice  1:4.
Niedzielne spotkanie od początku bardzo dobrze układało się dla naszego zespołu. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu Andrzeja Kaucha w pole karne i przedłużeniu głową Jacka Romańczyka, Dariusz Gęstwa zdobył pierwszą bramkę dla Orli. Dwie minuty później mogliśmy stracić prowadzenie, lecz kapitalną interwencją popisał się Łukasz Wielogórski a piłka zmierzająca pewnie do siatki poszybowała ponad poprzeczką.  W 10 min spotkania akcję sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał za to Andrzej Kauch i było już 0:2 dla Orli. Również w 18 i 25 minucie najpierw Andrzej Kauch a później Daniel Domański byli bliscy kolejnych trafień, lecz zabrakło odrobiny szczęścia i precyzji. W 28 min piłkę z naszego pola karnego wybił Mariusz Rzepka, przejął ją Jacek Romańczyk, który cennym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości i podwyższył wynik na 0:3. Przed końcem pierwszej połowy do głosu doszli jeszcze gospodarze, którzy strzałem głową zdobyli w 36 min bramkę. Dwie minuty później bliski zdobycia kolejnej bramki był Andrzej Kauch, lecz znów dobrze interweniował - mocno zapracowany w całym meczu - bramkarz Sparty.
Druga połowa znów zaczęła się od mocnego uderzenia Orli, która już w 46 min po dośrodkowaniu Konrada Janczaka i pewnym wykończeniu akcji  Jacka Romańczyka, zdobyła bramkę na 1:4. Pomimo wysokiego prowadzenia nasi piłkarze raz za razem próbowali podwyższyć rozmiary zwycięstwa ze Spartą, lecz ta sztuka się już nie udała i mecz zakończył się wynikiem 1:4 dla naszego zespołu
Ustabilizowanie formy całego zespołu oraz piąte zwycięstwo z rzędu zaowocowały  upragnionym prowadzeniem Orli w tabeli i na 3 kolejki  przed końcem rundy dają nadzieję na zdobycie „mistrzostwa jesieni”.

Stowarzyszenie Orla WąsoszOrkan Szczedrzykowice
Stowarzyszenie Orla Wąsosz 2:3 Orkan Szczedrzykowice