• Górnik Złotoryja - Chrobry II Głogów 1:1

Boisko treningowe w miejscowości Wąsosz, gmina Wąsosz

Orla znowu zwycięska!

• autor: orla_wasosz, 2009-10-12 12:37
Osłabienie kadrowe od początku spotkania, utrata 2 bramek w pierwszym kwadransie oraz czerwona kartka w 66 min spotkania  - to wszystko za mało aby pokonać naszych piłkarzy, którzy mimo ciężkiej sytuacji  wyszli zwycięsko z pojedynku z drużyną z Bieniowic.
Pierwsze minuty spotkania udowodniły boleśnie, że Kaczawa jest w tym sezonie wyjątkowo niebezpieczna na własnym boisku. Już w 3 min gospodarze celnym strzałem objęli prowadzenie w tym meczu. W 10 min Łukasz Wielogórski ratuje nasz zespół przed utratą drugiej bramki, broniąc akcję sam na sam. Niestety w 12 min nasz bramkarz zostaje zmuszony do kapitulacji i jest już 2:0 dla Kaczawy. W 15 min znów groźnie atakują gospodarze, lecz strzał zza pola karnego pewnie broni nasz goalkeeper. W 32 min po faulu w polu karnym na Jacku Romańczyku sędzia dyktuje rzut karny dla Orli. Do piłki podchodzi nasz bramkarz i pewnie zamienia „11” na kontaktowego gola. Zaledwie 2 minuty później bliski wyrównania jest Tomasz Dąbrowski, lecz piłka po jego uderzeniu mija poprzeczkę bramki gospodarzy. Tuż przed przerwą gospodarze nie wykorzystują wspaniałego prezentu w postaci rzutu karnego i na przerwę schodzimy z 1 bramką straty.
Druga połowa zaczyna się dla nas zdecydowanie lepiej, bo w 49 po podaniu Andrzeja Kaucha wyrównującą bramkę zdobywa Bartosz Jęcek. W 66 min drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymuje Kamil Srebniak. Kaczawa Bieniowice nie potrafiła jednak na nasze szczęście wykorzystać przewagi jednego zawodnika. W 73 min to Orla  po bramce Jacka Romańczyka wychodzi na prowadzenie 2:3. Chwilę później bramkę z rzutu wolnego zdobywa Wojciech Niedźwiedzki i staje się już jasne, że Kaczawa pierwszy raz w tym sezonie zejdzie z własnej murawy pokonana.
Mecz kończy się wynikiem 2:4 a cenne 3 punkty zdobyte na trudnym terenie dają nam jeszcze nadzieję na powalczenie o fotel lidera w tabeli  Legnickiej Klasy Okręgowej.

Stowarzyszenie Orla WąsoszOrkan Szczedrzykowice
Stowarzyszenie Orla Wąsosz 2:3 Orkan Szczedrzykowice