• Górnik Złotoryja - Chrobry II Głogów 1:1

Boisko treningowe w miejscowości Wąsosz, gmina Wąsosz

Pewna wygrana z outsiderem

• autor: orla_wasosz, 2009-09-28 15:43
Za nami 8. kolejka rozgrywek Legnickiej Klasy Okręgowej. W niedzielę Orla na wyjeździe zmierzyła się z outsiderem ligi, drużyną Czarnych Rokitki. Rywalizacja nie okazała się zupełnie jednostronnym widowiskiem, lecz na szczęście ostatecznie zakończyła się bez niespodzianki - zwycięstwem gości 1:4 (2:0).
W pierwszych dwóch kwadransach meczu obydwie strony miały okazję objąć prowadzenie. W 10 min strzał Andrzeja Kaucha obronił bramkarz gospodarzy. Dwie minuty później groźnie odpowiedzieli zawodnicy Czarnych Rokitki, lecz ich akcję zatrzymał tym razem nasz bramkarz. W 14 min gospodarze znów postraszyli Jacka Romańczyka - po strzale zza pola karnego piłka minęła okienko bramki.
Pierwszy na listę strzelców, po podaniu Kamila Srebniaka, wpisał się jednak w 29 min Daniel Domański. Chwilę później bliski wyrównania był napastnik Czarnych, lecz wślizgiem ratuje nas Mariusz Rzepka. Gospodarze nie rezygnują z walki o remis w tym meczu i 3 minuty później Mariusz Rzepka znów musi ratować nasz zespół przed utratą bramki.
W 44 minucie spotkania podanie Łukasza Stuczyka otworzyło ponownie Danielowi Domańskiemu drogę do bramki Czarnych Rokitek i na przerwę schodziliśmy już z dwubramkowym prowadzeniem.
Przerwa nie wytrąciła z rytmu naszych piłkarzy, gdyż w 49 min po podaniu Tomasza Dąbrowskiego do Daniela Domańskiego i oddaniu piłki do Kamila Srebniaka ten ostatni podwyższył wynik na 0:3. Kolejna zespołowa akcja, w której popracował Łukasz Stuczyk z Danielem Domańskim, dała szansę Konradowi Janczakowi na zdobycie czwartej bramki dla Orli. Nasz zawodnik skrupulatnie wykorzystał tą sytuację i od 51 min spotkania prowadziliśmy 0:4.
W 70 min spotkania w akcji sam na sam z napastnikiem Czarnych Rokitki lepszy okazuje się nasz bramkarz. 10 minut później nie udaje się jednak Jackowi Romańczykowi obronić swojego czystego konta bramkowego a bramka gospodarzy na 1:4 okazuje się później ostatnim trafieniem w tym spotkaniu.
Zdobywamy cenne 3 punkty, które wobec przegranej Sparty Rudna 1:2 z Górnikiem II Polkowice, pozwalają nam zbliżyć się na zaledwie 3 punkty do lidera Legnickiej Klasy Okręgowej.

Stowarzyszenie Orla WąsoszOrkan Szczedrzykowice
Stowarzyszenie Orla Wąsosz 2:3 Orkan Szczedrzykowice