• Górnik Złotoryja - Chrobry II Głogów 1:1
  • Stowarzyszenie Orla Wąsosz - Orkan Szczedrzykowice 2:3

24 urodziny obchodzi Błażej Bojanowski

Boisko treningowe w miejscowości Wąsosz, gmina Wąsosz

Dobra passa Orli podtrzymana!

• autor: orla_wasosz, 2009-06-15 11:04
Podczas długiego weekendu czerwcowego Orla Wąsosz rozegrała dwa spotkania:  w czwartek wyjazdowe z (wówczas jeszcze liderem) Orkanem Szczedrzykowice a w niedzielę na własnym terenie z Zametem Przemków. W obu spotkaniach Orla zdobyła łącznie 4 punkty, podtrzymując passę spotkań bez porażki  - obecnie już siedmiu.
Piłkarze Orli mecz z liderem tabeli rozpoczęli bez respektu i prowadzili w pierwszej połowie bardzo wyrównaną walkę.  W 67 minucie po podaniu Wojciecha Gromadzińskiego swoją szesnastą bramkę w tym sezonie zdobywa Andrzej Kauch. Już dziesięć minut później walczący a awans Orkan jest bliski wyrównania ale wspaniale interweniujący w całym spotkaniu Łukasz Wielogórski broni rzut karny.  Gospodarze do ostatniego gwizdka sędziego nie rezygnują jednak z walki o punkty, czego wynikiem jest zdobyta (już w doliczonym czasie) wyrównująca bramka.
Mecz kończy się remisem 1:1, który po raz kolejny udowadnia, że nasza drużyna nie przez przypadek zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli.

Ostatni mecz na własnym boisku w tym sezonie Orla Wąsosz rozegrała z Zametem Przemków. Zawodnicy Orli godnie pożegnali  się z własnymi kibicami, odnosząc zdecydowane zwycięstwo 3:0.
Niedzielny mecz od początku układał się po naszej myśli. Już w 6 minucie po dośrodkowaniu Tomasza Dąbrowskiego w pole karne, akcję wykończył Jacek Romańczyk i Orla wyszła na prowadzenie 1:0. Zaledwie  sześć minut później podopieczni Mariusza Rzepki poszli za ciosem. Po podaniu Andrzeja Kaucha strzałem w długi róg popisuje się Bartosz Kaczmarek i jest 2:0 dla Orli. W 43 minucie szansę na zdobycie kontaktowego gola mają piłkarze z Przemkowa, lecz na ich drodze staje Łukasz Wielogórski, który po raz kolejny w tym sezonie broni rzut karny. Wynik spotkania nie ulega zmianie aż do 86 minuty, kiedy to Łukasz Stuczyk po rzucie rożnym wykonanym przez Wojciecha Niedźwiedzkiego, strzałem głową podwyższa na 3:0.

Stowarzyszenie Orla WąsoszOrkan Szczedrzykowice
Stowarzyszenie Orla Wąsosz 2:3 Orkan Szczedrzykowice